Arménsko - Gruzínsko - Azerbajdžan

Arménsko - Gruzínsko - Azerbajdžan - Gruzínsko

Arménsko - Gruzínsko - Azerbajdžan

Arménsko - Gruzínsko - Azerbajdžan
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Popis zájezdu
najautentickejšie miesta Zakaukazka neuveriteľne zachované pamiatky krajiny s najzachovalejšími tradíciami na svete stretnutie s miestnymi pohostinnými obyvateľmi

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom (platí len pre odlet z Prahy). Odlet do Jerevanu.

2. deň JEREVAN - GARNI

Ráno prílet, transfer do hotela, ubytovanie. Po raňajkách prehliadka mesta, navšteva katedrály v Echmiadzin, centrum cirkvi a najstaršieho kresťanského chrámu v Arménsku. Návšteva ruín katedrály Zvartnots, zničenej zemetrasením. Potom prehliadka Matenadaran, depozitára stredovekých iluminovaných rukopisov. Cesta do Garni, návšteva citadely s antickým chrámom, torza kráľovskej rezidencie a kúpeľov. Prejazd k jaskynnému kláštoru Geghard. Návrat a večera s tradičnou kuchyňou a živou hudbou.

3. deň JEREVAN - ARENI - DILIJAN

Prehliadka kláštora Khor Virap v Araratskom údolí. Je spojený so svätým Gregorom, ktorý tu bol 12 rokov väznený. Pokračujeme do kláštora Noravank so zastávkou v Areni s vinárstvom, kde ochutnáme víno z rovnomennej odrody viniča. Kláštor je v neprístupnej krajine, obklopený úžasnou prírodou. Návšteva karavanseráju v Selimskom priesmyku. Príjazd k jazeru Sevan, kde navštívime pole khačkarov v dedine Noratus a kláštor Sevanavank. Prejazd do Dilijan, ubytovanie, nocľah.

4. deň DILIJAN - TBILISI

Prehliadka kláštorov Sanahin a Haghpat UNESCO. Architektonické komplexy Sanahin a Haghpat patria medzi vynikajúce diela stredovekej arménskej architektúry a boli dôležitými literárnymi a vzdelávacími centrami. Pokračujeme k hraniciam a do Gruzínska. Transfer do Tbilisi, ubytovanie, nocľah.

5. deň TBILISI - GORI – KUTAISI

Odchod z Tbilisi do mesta Gori, kde sa narodil Stalin. Navštívime múzeum, ktoré mapuje jeho život. V areáli múzea sa nachádza tiež Stalinov rodný dom a jeho osobný obytný vagón. Blízko mesta navštívime unikátne jaskynné mesto Uplistsikhe, ktorého výstavba začala už v 1. tisícročí pred naším letopočtom. Celé mesto je komplex kamenných ulíc, domov, kostolov, tunelov, vodných nádrží a trhov. Nachádza sa tu aj najstaršie dochované divadlo v Gruzínsku. Pokračujeme do Kutaisi, kde navštívime chrám Bagrati, ktorý bol postavený v 11. storočí za panovania kráľa Bagrata III.. Ubytovanie, nocľah.

6. deň KUTAISI – GUDAURI

V dopoludňajších hodinách uvidíme kláštor Gelati, ktorý bol založený kráľom Dávidom Aghmashenebelim v roku 1106. Komplex sa skladá z dvoch kostolov, katedrály a obranného valu. Návšteva jaskyne Prometheus. Cesta do Gudauri, ubytovanie, nocľah.

7. deň JVARI - KAZBEGI

Odchod cez priesmyk Jvari (2.379 m) so skvelým výhľadom na pohorie Mkinvari. Príchod do mestečka Stepantsminda, odkiaľ pokračujeme terénnymi autami ku kostolu Tsminda Sameba, klenotu v horách Kavkazu. Za dobrého počasia býva úžasný výhľad na majestátny masív Kazbegi (5.033 m) alebo Shani (4.451 m). Popoludní návšteva kaňonu Dariali, kadiaľ preteká riečka Terki do Ruska. Možná prechádzka k vodopádom Gveleti. Návrat do Gudauri, ubytovanie, nocľah.

8. ANNANURI - TBILISI

Pokračujeme do Ananuri s pevnosťou zo 16. storočia, postavenej rodom vojvodov z Aragvi. Potom cesta do Mccheta (UNESCO). Návšteva niekoľkých miest vrátane katedrály Svetitskhoveli a kláštoru Samtavro. Prejazd ku kostolu Jvari, nad sútokom riek Kury a Aragvit. Príjazd do Tbilisi, ubytovanie a nocľah.

9. deň TBILISI

Prehliadka mesta s viac ako 1500 ročnou tradíciou. Návšteva katedrály Tsminda Sameba, uvidíme kostol Metekhi pri rieke Mtkvari a etnografické múzeum. Popoludní vyjdeme k pevnosti Narikala, odkiaľ sa pešo vydáme do historického centra, kúpeľnej štvrti a navštívime katedrálu Sioni. Nocľah v Tbilisi.

10. deň KAKHETI - SIGNAGI

Dnes sa vydáme do Kakheti, ktoré sa preslávilo pestovaním vinnej révy. Pred príchodom zastávka pri Gremi - bývalej citadely a metropoly Kakheti (16. storočie). Pokračujeme ku katedrále Alaverdi. Navštívime zámok Tsinandali s anglickým parkom plným ruží a exotických rastlín. Neskorý obed v lokálnej domácnosti s tradičnou gruzínskou kuchyňou a vínom. Príchod do Signagi, ubytovanie, nocľah.

11. deň SIGNAGI - QABALA

Dopoludnia navštívime miestny kláštor Bodbe, založený pri hrobe Svätej Nino. Krátka prehliadka kráľovského mesta Signagi. Jeho centrum nechal postaviť kráľ Heraclius II.. Prejazd do Sheki s prehliadkou, pri ktorej okrem iného uvidíme Chánov palác. Odchod do Qabala, ubytovanie, nocľah.

12. deň QABALA - BAKU

Odchod do Baku. Pri Shamakhi, predtým metropola Šírvánského chanátu, sa pozrieme na hrobky posledných chánov Shamachy. Návšteva mauzólea súfíského svätca Diri Baba, zastavíme sa tiež pri bahenných sopkách a pozrieme sa ešte do Gobustan s viac ako 6.000 petroglyfmi z doby kamennej. Príchod do Baku, ubytovanie, nocľah.

13. deň BAKU

Prehliadka Baku nazývaného Paríž Kaukazu (UNESCO). Prehliadku začneme návštevou Aleje Mučeníkov. Uvidíme symbol mesta - Vežu Panien, prejdeme sa starým mestom, navštívime Chánov Palác, uvidíme výstavbu z doby ropného boomu a navštívime múzeum kobercov. Popoludní prehliadka ohňového chrámu Ateshgah. Návrat do Baku, transfer na letisko, odlet.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha - Jerevan, Baku – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 12x ubytovanie v hoteloch kategórie 3*- 4* 12x raňajky, 1x večeru transfery klimatizovaným autobusom vstupy do pamiatok asistenciu partnerskej CK služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 349,- EUR fakultatívne výlety vízum do Azerbajdžanu bakšišné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žádné termíny nejsou aktuálně dostupné