Gruzínsko a jeho prírodné krásy

Gruzínsko a jeho prírodné krásy, Gruzínsko, 23.9.2018, Polpenzia

Gruzínsko a jeho prírodné krásy

Gruzínsko a jeho prírodné krásy
LM
Termín:
23.9.2018 – 1.10.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:9 dní / nocí
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:59804872
od 1 369 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Popis

Program pre milovníkov prírody a majestátnych hôr. Región Svaneti s množstvom turistických trás, nádherných kaňonov a ľadovcových útvarov. Nebudú však chýbať ani pamiatky UNESCO a stredisko Batumi, ktoré je nazývané i "perlou Čierneho mora".

Úvod

9-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

V 3* hoteloch s raňajkami, 1x v miestnom guesthouse (môže byť so spoločným soc. zariadením), v meste Mestia v rodinnom hoteli.

Stravovanie

Raňajky, 3x obedový balíček, 5x večera.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 1x v miestnom guesthouse (môže byť so spoločným soc. zariadením), v meste Mestia v rodinnom hoteli. 5x večera, 3x obedový balíček. Vstupy do pamiatok. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 290 EUR. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR.

Maximalna-velkost-skupiny

16

1. deň

Odlet z Budapešti do Gruzínska.

2. deň

Transfer do hotela, ubytovanie. Po raňajkách začneme náš nádherný program za prírodným bohatstvom Gruzínska. Prvou zastávkou bude dedinka Gordi, ktorá je východiskovým bodom k návšteve kaňonu Okatse. Kaňon, dlhý cca 16 km a hlboký cca 50 m, ponúka množstvo pekných výhľadov. Presunieme sa do regiónu Svaneti, do dedinky Becho. Ubytovanie

v miestom guesthouse.

3. deň

V tento deň nás čaká náročnejšia túra. Cez dedinky Mazeri a Shikhra sa dostaneme k bodu, odkiaľ začneme pešiu túru až k úpätiu Mt. Ushba s výškou 4700 m. Túra nám bude trvať cca 4 hodiny k vojenskej pevnosti, k prvému vodopádu cca 5 hodín. Prevýšenia sú od 400 – 650 metrov. Neskoro popoludní budeme pokračovať do centra regiónu Upper Svaneti –

Mestia.

4. deň

Z dedinky Lakhiry nás čaká ďalšia nádherná túra (cca 4-5 hodín) smerom k mestu Mestia. Z výšky 1870 metrov budeme schádzať do nádherného údolia s dych vyrážajúcim výhľadom na ľadovec Chalaadi (2300 m) a na údolie Mestia s jeho rozhľadňami.

5. deň

Dedinka Ushguli, situovaná v nadmorskej výške 2200 metrov, je najvyššie položenou, permanentne osídľovanou dedinou v Európe a zároveň je zapísaná v zozname UNESCO. Práve tu je vidno ako sa môžu príroda, kultúra, architektúra a staré tradície navzájom prelínať. Navštívime kostol Lamaria z 12. st., prejdeme sa dedinkou a spoznáme život miestnych obyvateľov.

6. deň

Z pohoria Veľkého Kaukazu sa presunieme na pobrežie do subtropickej oblasti, kde rastú citrusy a palmové porasty a kde sa nachádzajú čajové plantáže. Vitajte v letovisku Batumi. Krátka prehliadka mesta podľa času.

7. deň

Voľný deň v tomto modernom letovisku. Batumi je druhé najväčšie mesto v Gruzínsku a je nazývané i „Perlou pri Čiernom mori“. Poprechádzame sa po promenáde, pozrieme si kontrasty Starého Batumi a modernej časti mesta. Nachádza sa tu i pekná botanická záhrada. Voľný deň môžeme stráviť i na pláži.

8. deň

Kláštor Gelati pochádza z 12. st. a dnes je jednou z najvýznamnejších architektonických pamiatok v krajine. V minulosti bol dôležitým intelektuálnym a náboženským centrom. Na miestnej akadémii pôsobilo mnoho vedcov, teológov a učencov. Kláštor je obkolesený nádhernou prírodou. Cesta nás ďalej povedie do známej kúpeľnej oblasti Tskaltubo, pozrieme si Prométheovu jaskyňu s nádhernými stalaktitmi a stalagmitmi.

9. deň

V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Budapešti.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK