Gruzínsko a jeho prírodné krásy

Gruzínsko a jeho prírodné krásy, Gruzínsko, 23.9.2018, Polpenzia

Gruzínsko a jeho prírodné krásy

Gruzínsko a jeho prírodné krásy
Termín:
Načítavam ... 23.9.2018 – 1.10.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:9 dní
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:59804872
od 1 438 € Konečná cena

Popis

Program pre milovníkov prírody a majestátnych hôr. Región Svaneti s množstvom turistických trás, nádherných kaňonov a ľadovcových útvarov. Nebudú však chýbať ani pamiatky UNESCO a stredisko Batumi, ktoré je nazývané i "perlou Čierneho mora".

Úvod

9-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

V 3* hoteloch s raňajkami, 1x v miestnom guesthouse (môže byť so spoločným soc. zariadením), v meste Mestia v rodinnom hoteli.

Stravovanie

Raňajky, 3x obedový balíček, 5x večera.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 1x v miestnom guesthouse (môže byť so spoločným soc. zariadením), v meste Mestia v rodinnom hoteli. 5x večera, 3x obedový balíček. Vstupy do pamiatok. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 290 EUR. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR.

Maximalna-velkost-skupiny

16

1. deň

Odlet z Budapešti do Gruzínska.

2. deň

Transfer do hotela, ubytovanie. Po raňajkách začneme náš nádherný program za prírodným bohatstvom Gruzínska. Prvou zastávkou bude dedinka Gordi, ktorá je východiskovým bodom k návšteve kaňonu Okatse. Kaňon, dlhý cca 16 km a hlboký cca 50 m, ponúka množstvo pekných výhľadov. Presunieme sa do regiónu Svaneti, do dedinky Becho. Ubytovanie

v miestom guesthouse.

3. deň

V tento deň nás čaká náročnejšia túra. Cez dedinky Mazeri a Shikhra sa dostaneme k bodu, odkiaľ začneme pešiu túru až k úpätiu Mt. Ushba s výškou 4700 m. Túra nám bude trvať cca 4 hodiny k vojenskej pevnosti, k prvému vodopádu cca 5 hodín. Prevýšenia sú od 400 – 650 metrov. Neskoro popoludní budeme pokračovať do centra regiónu Upper Svaneti –

Mestia.

4. deň

Z dedinky Lakhiry nás čaká ďalšia nádherná túra (cca 4-5 hodín) smerom k mestu Mestia. Z výšky 1870 metrov budeme schádzať do nádherného údolia s dych vyrážajúcim výhľadom na ľadovec Chalaadi (2300 m) a na údolie Mestia s jeho rozhľadňami.

5. deň

Dedinka Ushguli, situovaná v nadmorskej výške 2200 metrov, je najvyššie položenou, permanentne osídľovanou dedinou v Európe a zároveň je zapísaná v zozname UNESCO. Práve tu je vidno ako sa môžu príroda, kultúra, architektúra a staré tradície navzájom prelínať. Navštívime kostol Lamaria z 12. st., prejdeme sa dedinkou a spoznáme život miestnych obyvateľov.

6. deň

Z pohoria Veľkého Kaukazu sa presunieme na pobrežie do subtropickej oblasti, kde rastú citrusy a palmové porasty a kde sa nachádzajú čajové plantáže. Vitajte v letovisku Batumi. Krátka prehliadka mesta podľa času.

7. deň

Voľný deň v tomto modernom letovisku. Batumi je druhé najväčšie mesto v Gruzínsku a je nazývané i „Perlou pri Čiernom mori“. Poprechádzame sa po promenáde, pozrieme si kontrasty Starého Batumi a modernej časti mesta. Nachádza sa tu i pekná botanická záhrada. Voľný deň môžeme stráviť i na pláži.

8. deň

Kláštor Gelati pochádza z 12. st. a dnes je jednou z najvýznamnejších architektonických pamiatok v krajine. V minulosti bol dôležitým intelektuálnym a náboženským centrom. Na miestnej akadémii pôsobilo mnoho vedcov, teológov a učencov. Kláštor je obkolesený nádhernou prírodou. Cesta nás ďalej povedie do známej kúpeľnej oblasti Tskaltubo, pozrieme si Prométheovu jaskyňu s nádhernými stalaktitmi a stalagmitmi.

9. deň

V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Budapešti.

Odoslaním tohto formulára urobíte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:
Pred odoslaním objednávkového formulára si pozorne prečítajte informácie o spracovaní osobných údajov, ktoré sú dostupné tu. Súhlas ku spracovaniu osobných údajov potvrdíte odoslaním objednávkového formulára.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán alebo štúdio, platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie je uvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, overíme aktuálnu voľnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov. Akonáhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK