To najkrajšie z Gruzínska

To najkrajšie z Gruzínska - Gruzínsko

To najkrajšie z Gruzínska

To najkrajšie z Gruzínska
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Názor CK
Pri skorom prihlásení odlet možný : Košice, Viedeň, Praha !!!!

Novinka v našej ponuke. Po minoročnom úspechu zájazdu Gruzínsko - Armensko sme tento rok vybrali to najkrajsšie čo môžete v Gruzínsku vidieť, zažiť i ochutnať ...
Počas zájazdu navštívite : TBILISI - VARDZIA - AKHALTSIKHE - KUTAISI - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - USHGULLI - ČIERNE MORE - BATUMI - MCCHETA
Rámcový program zájazdu
1. deň: Popoludní alebo večer odlet z Prahy, Viedne alebo Košíc s prestupom do Tbilisi.

2. deň: V noci prílet do Tbilisi, transfer do hotela a ubytovanie, odpočinok po prílete a neskoré raňajky. Predpoludním prehliadka hlavného mesta Gruzínska. Prechádzka historickou časťou mesta - malebné úzke uličky, katedrála Sioni, moderný most Mieru, kostoly aj slávne sírne kúpele. Výjazd lanovkou na pevnosť Narikala s panoramatickými výhľadmi na mesto. Večer návrat do hotela.

3. deň: Po raňajkách odchod do južnej časti Gruzínska bohaté na jazerá a krásnu prírodu. Zastávka pri kláštore Poka známeho výrobou syrov, medu a džemov, ďalej pri jazere paravánov a príchod do oblasti Malého Kaukazu s množstvom hradov a pevností budovaných na ochranu územia. Návšteva mesta Vardzia presláveného najmä skalným mestom zo 12. stor. vytesaným do kolmej steny v údolí rieky Kury. Ubytovanie vo Vardzia.

4. deň: Po raňajkách odchod do mesta Akhaltsikhe obývateľného v rozľahlej doline Malého Kaukazu a plného pamiatok z rôznych historických období. Môžeme tu vidieť hrad / pevnosť, mešitu, synagógu, paláce, galérie aj krásne záhrady s fontánami. Po prehliadke odchod do národného parku Borjomi a prechádzka panenskou prírodou po niektorej z náučných chodníkov. K večeru príchod do západnej časti Gruzínska do 2. najväčšieho mesta Kutaisi, ubytovanie v hoteli.

5. deň: Ráno návšteva tunajšieho farmárskeho trhu s ponukou čerstvej zeleniny, ovocia i korenia. Odchod k návšteve kláštorného komplexu Gelati zo 12. stor. (Unesco) a prejazd k masívu Veľkého Kaukazu do turisticky najpríťažlivejšej oblasti Svaneti. Odľahlosť tohto miesta umožnila zachovanie dedín stredovekého typu s vežovými domami v mimoriadne krásnej horúcej scenérii. Príchod do strediska Mestia a ubytovanie.

6. deň: Tento deň sa budeme venovať poznávaniu oblasti pod najvyšším vrcholom Kaukazu, Mt. Shkhara (5.068 mnm). V terénnych autách vyjdeme do najvyššie položenej osady v Európe Ushguli (UNESCO) s typickými ochrannými vežami a jedinečným pozadím tvoreným ľadovcom Shkhara. Obed formou pikniku. V prípade dobrých podmienok možnosť výjazdu lanovkou na vrchol Zuruldi k nádherným výhľadom smerom k ľadovcov Ushba a Tetnuldi. K večeru návrat do Mestia na ubytovanie.

7. deň: Po raňajkách začneme schádzať z hôr do oblasti subtropických plantáží s citrusmi a čajovníkmi až na pobrežie Čierneho mora do mesta Batumi. Cestou sa zastavíme k návšteve botanickej záhrady, prechádzka záhradami zasadenými na úbočí pohoria zvažujúceho sa do mora s viac ako 5.000 druhmi flóry z celého sveta, ale aj kúzelnými výhľady na pobrežie a more. Popoludní príjazd do Batumi, najvýznamnejšieho gruzínskeho prímorského letoviska. Ubytovanie v hoteli a voľno k prechádzkam i kúpanie.

8. deň: Po raňajkách prechádzka mestom s krásnym pobrežným parkom, centrálnym námestím Batumi Piazza aj slávnym Batumi Boulevard. Popoludní voľno na oddych, návšteve múzeí, akváriá, prechádzkam, posedením a kúpaniu na plážach Čierneho mora.

9. deň: Po raňajkách odchod z Batumi smerom späť do Tbilisi. Prejazd vinárskou oblasťou, kde sa zastavíme v jednej z typických gruzínskych vínnych pivníc a zoznámime sa s unikátnou metódou výroby gruzínskeho vína, ktoré budeme môcť aj ochutnať. Popoludní návšteva starovekého hlavného mesta a centra náboženstva Gruzínska Mccheta, kde navštívime pamiatky pod ochranou Unesco, kostol Jvari zo 6. stor. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stor. Večer príchod do Tbilisi na ubytovanie. Fakultatívne večera v Gruzínskej reštaurácii s ukážkami gruzínskej hudby a tanca.
10. deň: Skoro ráno transfer na letisko a odlet z Tbilisi do Prahy, Viedne alebo Košíc.
Základná cena zahŕňa
leteckú dopravu Košice, Praha, Viedeň - Tbilisi a späť , letiskové taxy a poplatky , dopravu autokarom podľa programu , 9 x ubytovanie v 3* hoteloch, 8 x raňajky , 1 x obed, 4 x večera (3-6.deň), služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 252,- €/osoba, večera s Folk Show 22,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žádné termíny nejsou aktuálně dostupné