DOVOLENKA NA SARDÍNII

DOVOLENKA SARDÍNIA

Túžite po dovolenke na Sardínii?

Počas našej pracovnej cesty sme prešli juh aj sever Sardínie, teraz vám prinášame naše dojmy aby sme vám priblížili naše pocity.

Máme už čo – to precestované, ale dávno na nás žiadne miesto neurobilo taký silný dojem ako práve Sardínia – vrátili sme sa odtiaľ s takým feelingom až ku kostiam. 

Jednoducho, neuveriteľne krásny kus Zeme. Čo očarí už v prvom momente, je príroda -  tak nejako si predstavujeme rajskú záhradu. Oleandre, buganvílie, pínie, palmy – všetko kvitne, všetko rozvoniava. Na prírodu sa tam kladie veľký dôraz – nikde nie je „znásilňovaná“, architektúra sa jej prispôsobuje. Mnoho hotelov vlastne zvonka ani nevidíte – budovy sú skryté pod korunami stromov, tak ani nevnímate presnú veľkosť areálu. Nikde sa nebudete cítiť stiesnene, priestor je veľkolepý – nebuduje sa na úkor prírody.  Všade počujete spev vtákov, vidíte pobehovať jašteričky. Sardínia je druhým najväčším ostrovom Stredomoria (hneď po Sícílii a pred Cyprom), zároveň patrí k najmenej osídleným.

 

  • strava mimo hotelov zďaleka nie je taká drahá ako to máme v hlavách – všade sme za (dobrú) kávu platili tak cca 1,5 EUR – kávu majú fantastickú, pizza od 5-6 EUR do 12 EUR, cestoviny detto (v slušných pizzeriách)
  • v každom hoteli majú dobré, pitné vína – aj to, ktoré sa podáva vrámci all inclusive
  • kvalita stravy nie je v rozsahu sortimentu, ale v chuti. All inclusive na Sardínii sa nedá porovnávať s all incusivom v Turecku, ale bohate stačí
  • treba si zobrať repelent
  • zíde sa adaptér (napr. nabíjačka na telefón fungovala, ale fén nie)
  • na recepciách sú dosť spomalení a deľba práce u nich vyzerá, že traja čumejú do jedného papiera. Nás to prvý deň rozčuluje, keďže žijeme iným tempom, ale po dvoch dňoch už nič iné ani nečakáme
  • čašníci, animátori sú mimoriadne milí, usmievaví, priateľskí – Taliani sa proste „družia“, takým tým spontánnym, neotravným spôsobom
  • nedá sa celá Sardínia prejsť počas jednej dovolenky, ani keby ste nonstop cestovali – má mnoho skrytých pokladov

 

JUŽNÁ SARDÍNIA 

-          znamená pre nás v prvom rade prírodu. 

-          mesto Cagliari je jedným z mála naozaj historických miest na Sardínii, odporúčame vám výlet.

 

SEVERNÁ SARDÍNIA

-          scénická, vybudovanejšia, viac medzinárodnej klientely, vyspelejší cestovný ruch

-          Porto Cervo – vybudoval pôvodne princ Aga Khan, mondénne letovisko s celebritnou klientelou, centrum Costa Smeraldy. Vyskytujú sa tu celebrity ako Rihanna, Heidi Klum, Roberto Cavalli, Flavio Briatore, Queen Latifah atd atd. Luxusné kluby, butiky, jachtový prístav.

Doporučujeme vám vybrať si z týchto hotelov TU